Inner Banner
مقالات اسباب بازی

کودکان را با اسباب بازی های شان به حال خود رها نکنیم

فاطمه ابراهیمی محقق و نویسنده کودکان گفت: در تلاش هستیم بستری را فراهم کنیم تا در فروشگاه‌های بزرگ اسباب‌بازی فروشی کلاس‌های کوتاه آموزشی برای والدین برگزار شود.

به گزارش «ابتکار» مشاور اتحادیه خرازی‌فروشان در رسته اسباب‌بازی گفت: اتحادیه خرازی‌فروشان رسته اسباب‌بازی امسال دست به کاری بدیع و نوآورانه درجهت بالا بردن سطح آگاهی اسباب‌بازی‌فروشان و والدینی که نمی‌دانند چه اسباب‌بازی‌هایی را برای فرزندشان خریداری کنند زده است. این صنف قرار است نشستی تخصصی برای والدین و فروشندگان در چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی برگزار کند که شامل بخش‌های بسیار متنوع و جذابی خواهد بود.

خانم ابراهیمی گفت: پدر و مادر اولین و بهترین همبازی کودکان هستند. هنگامی که والدین در کنار کودکان قرار می‌گیرند کودکشان می‌تواند با اسباب‌بازی‌ها دست به کارهای خلاقانه بزند و در این بین پرسش و پاسخ‌هایی بین والدین و کودکان مطرح می‌شود که هم والدین را سر ذوق آورده و هم منجر به آموزش بهینه به کودکان می‌شود.

او افزود: در نشست تخصصی که به همت صنف خرازی‌فروشان در چهارمین جشنواره ولی اسباب‌بازی برگزار خواهد شد، تلاش خواهد شد به والدین هشدار داده شود وظیفه آنها تنها خریداری اسباب‌بازی نیست و پس از خرید اسباب‌بازی نباید کودک‌شان را رها کنند تا به تنهایی با اسباب‌بازی‌های‌شان بازی کنند. چنین کاری از نظر روانشناسی کاملا اشتباه است.

خانم ابراهیمیاظهار داشت: در این نشست به والدین آموزش خواهیم داد که کودکان خود را با اسباب‌بازی‌های‌شان به حال خود رها نکنند بلکه آنها را به دقت زیر نظر بگیرند و کودک را از بازی اشتباه با اسباب‌بازی منع کرده و در عین حال به او آموزش دهند کهچگونه می‌تواند بازی لذت بخش و آموزنده‌ای با اسباب‌بازی های‌ش داشته باشد. همچنین به والدین آموزش خواهیم داد که در بازی به کودکان بپیوندند. چنین کاری باعث خواهد شد کودکان حس کنند پدر و مادر علاقه بیشتری به آنها دارند. همچنین والدین می‌توانند به بازی‌ها پیچیدگی‌هایی اضافه کنند تا علاوه بر تحت کنترل گرفتن کودکان، لذت بازی را برای‌شان چند برابر کرده و به بازی آنها طبق خواست خودشان جهت دهی کنند.

خانم ابراهیمی با اشاره به ایده‌های جدید صنف اسباب‌بازی فروشان گفت: در تلاش هستیم بستری را فراهم کنیم تا در فروشگاه‌های بزرگ اسباب‌بازی فروشی کلاس‌های کوتاه آموزشی برای والدین برگزار شود. با این اقدام هم آگاهی والدین بالا خواهد رفت و هم میزان فروش اسباب‌بازی فروشان با رونق بیشتری همراه خواهد شد. طبعا معرفی اسباب‌بازی از طریق اسباب‌بازی فروشان متخصص می‌تواند منجر به فروش بهتر و همراهی بیشتر والدین با کودکان در حین بازی شود. ابراهیمی در پایان گفت‌وگو اظهار کرد: این تفکر که اسباب‌بازی‌های خارجی اصلا نباید وارد کشور شوند اشتباه است. بچه‌های ما باید بیاموزند با اسباب‌بازی‌هایی بازی کنند که بچه‌های سراسر دنیا با آنها بازی می‌کنند و به این ترتیب همگام با آنها ذهن و قوه خلاقه‌شان رشد یابد.

بنابراین اتحادیه خرازی‌فروشان در تلاش است تا واردکنندگان و فروشندگان اسباب‌بازی را در کنار خود داشته باشد و به آنها تنها به چشم تاجر و فروشنده نگاه نکند. فروشندگان اسباب‌بازی می‌توانند نقش بسیار ویژه‌ای در مشارکت‌های اجتماعی داشته باشند.


پرداخت در محل
پشتیبانی 24 ساعته
تضمین سلامت کالا
تجربه خرید خوب